Dobry Dj ma terminy

eją obsługiwana imprezą musi poczynić pewne przygotowania. Zarówno związane z przygotowaniem sprzętu jak i muzyki oraz innych atrakcji, które mają się pojawić podczas imprezy. Wiele DJ'ów posiada na swoim warsztacie, poza sprzętem

Dobry Dj ma terminy Wybór DJ'a na istotną uroczystość to ciężkie zadanie. Dobrze jest skrupulatnie przeszukać rynek w poszukiwaniu . Wpis o oprawie muzycznej i DJ'ach.

Dj przed występem

Dj przed każdą koleją obsługiwana imprezą musi poczynić pewne przygotowania. Zarówno związane z przygotowaniem sprzętu jak i muzyki oraz innych atrakcji, które mają się pojawić podczas imprezy. Wiele DJ'ów posiada na swoim warsztacie, poza sprzętem grającym, różnego rodzaju efekty sceniczne, jak np. lasery,kulę, maszynę do dymu.

Po ogarnięciu wszystkiego co potrzebuje musi to zawieźć na miejsce i przygotować odpowiednio wcześniej. A oczywiście po wszystkim musi wszystko złożyć i spakować. To co widzimy na scenie to jedynie efekt tych wszystkich czynności, które każdy dobry Dj robi przed każdym występem.


Każdy Dj musi to mieć...

Obsługa muzyczna imprez wymaga sporej ilości sprzętu grającego: kolumn, głośników, mikserów no i kabi, żeby to wszystko podpiąć. Nie może też zabraknąć źródła dźwięku, czyli jakiegoś odtwarzacza, czy laptopa z zewnętrzną kartką dźwiękową. Koszty zakupy takiego sprzętu są ujęte jako koszty amortyzacji w usługach każdego DJ'a, który jeździ na imprezy, eventy czy studniówki.

Do tego jeszcze dobry Dj musi mieć swój set utworów, na które posiada licencję na odtwarzanie i ewentualna obróbkę. Bez tego nie można nawet mówić o profesjonalizmie danego dźwiękowca.


O DJ klubowym w encyklopedii

Klubowy DJ (ang. club DJ) ? miksuje elektroniczną muzykę taneczną (potocznie zwaną muzyką klubową) w klubach, barach, również na imprezach masowych. Jego zadanie z reguły polega na miksowaniu ze sobą utworów tanecznych w taki sposób, żeby publiczność mogła tańczyć bez przerw między utworami. Najczęściej zwalnia lub przyspiesza utwory sprowadzając je do jednakowego tempa, a następnie nakłada początek kolejnego utworu na koniec poprzedniego (miksuje) dla uzyskania bardzo płynnego przejścia między nimi. Utwory te są z góry przygotowane do miksowania. Zdarza się, że istnieje potrzeba stworzenia bardziej wyraźnego przejścia między utworami. Zadaniem DJ-a klubowego jest też odpowiednie reagowanie na potrzeby publiczności, ale we własnych granicach muzycznych. Powinien on dbać, aby muzyka nie stała się nudna, dlatego m.in nie powinien miksować muzyki znanej z mediów masowych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DJ