Materiał Rhovyl - Wikipedia
Rhovyl ? jedno z włókien syntetycznych przeznaczonych do produkcji bielizny termoaktywnej. Włókno Rhovyl wykonane jest z polichlorku winylu i ma strukturę kapilarną, przez co tkaniny z niego wykonane znakomicie odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała i zapewniają zachowanie naturalnego mikroklimatu skóry.
Tkaniny z włóknem Rhovyl występują w trzech podstawowych wersjach:
Rhovyl'on - zapewnia dobre odprowadzanie wilgoci i podstawowy komfort cieplny, przeznaczony jest jednak raczej do zajęć rekreacyjnych niż wyczynowych,
Rhovyl'up - mieszanka włókien rhovylu oraz celulozowych zapewnia poprawioną oddychalność i lepszą izolację termiczną, jednak kosztem większej gramatury,
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rhovyl
Sezon na szaleństwo zimowe
Łyżwy, czy narty to coś co pewnej grupie osób nieodzownie kojarzy się z sezonem zimowym i właśnie z tych powodów na niego czekają. Oczywiście czekanie poprzedzają porządnym przygotowaniem się do owego sezonu, zarówno w sprzęt jak i w odpowiednią formę. Coraz więcej ludzi inwestuje w odzież termoaktywną, aby jeszcze zwiększyć swój komfort podczas długiego i intensywnego, zimowego szaleństwa.
Dobre zestawy odzieży termoaktywnej mogą nas nieźle pociągnąć po kieszeni, jednak zwracając uwagę na ich wysoka jakość oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego- warto. Ubranie nie będzie się lepić do skóry, a i trudniej będzie o jakieś odparzenia, czy zaczerwienienia od potu.
Cytat z Wiki- podział bielizny termoaktywnej
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć:
bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego
bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć
bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np. specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy.
Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna