Promowanie firmy w internecie - czy warto?

na celu wzrost pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Założenie jest to dość łatwe,...Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie. Podstawy pojęcia \'

Dodane: 29-01-2015 09:28
Promowanie firmy w internecie - czy warto? pozycjonowanie kraków
Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie. Podstawy pojęcia \'pozycjonowanie\'SEO jest to proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Założenie jest to dość łatwe,...Artykuł o tym jaka usługa jest i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Podstawy pojęcia \'pozycjonowanie\'

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu wzrost pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. Założenie jest to dość łatwe, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy pozycjonowaniu należy mieć na uwadze bardzo dużo zmiennych na przykład: obszar na który dana witryna ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych bardzo istotnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, zatem na efekty trzeba czasami poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest kilka metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.


Etyczne i nieetyczne seo

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Białe pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest też \'czarne\' seo jest to odwrotność białego seo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na usunięciu witryny w wyszukiwaniu. Smutne jest to, że wiele firm używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Firmy pozycjonujące- profesjonaliści

SEO jako branża w Polsce jest nowa, co nie oznacza, ze nie ma dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie dla każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że \'pozycje same rosną\'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Dobre słowa kluczowe = dobre efekty

Dobór słów do pozycjonowania to ważna sprawa, ponieważ to od tego zależy czy nasza strona na daną frazę pojawi się w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla fachowego pozycjonera kwestia doboru słów kluczowych to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co może zaowocować brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.